Ascophyllum nodosum, sindirim sistemindeki yararlı bakterilerin büyüme ve çoğalmalarına yardımcı olan bir Prebiyotiktir.

Probiyotikler ise yeterli miktarda bulunduğunda kişinin sağlığına faydalı olan mikroorganizmalar olarak tanımlanmışlardır. Canlı organizmalar olan probiyotiklerin aksine, prebiyotikler gıdanın, insanlar tarafından sindirilmeyen birleşenleridir ve bu birleşenler temelde bağırsaklarınızda bulunan yararlı bakterileri besler. Yani prebiyotikler olmadan probiyotikler görevlerini doğru yapamazlar!

Bir Prebiyotik olarak Ascophyllum nodosum’un Size Faydası Nedir?

Yapılan bir çalışma, Prebiyotiklerin damar tıkanıklığınn azaltılmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. Hem kadınlar, hem erkekler arasında kalp rahatsızlıkları daha da yaygınlaştıkça, ilaçsız yeni tedavi yaklaşımları ve önleyici yöntemler gün geçtikçe daha da önem arz etmektedir.

Bağışıklık sistemi açısından bakıldığında, kim daha iyi hissetmek ve daha az hastalanmak istemez ki?

Prebiyotikler beyaz kan hücreleri ve katil T hücreleri sayısını arttırmaya ve bu direk olarak bağışıklık sisteminizin daha güçlü olmasına yardımcı olur.

Prebiyotikler bağırsaklarınızda etkin olduğundan, vücudunuzda hastalığa yol açabilecek patojenler ve bakteriler üzerinde son derece etkilidirler. Hassas Barsak Sendromu ve Crohn Hastalığı tedavisi için kullanılabilen prebiyotikler, kemik erimesi ve diyabet tedavisinde de destek olabileceğini göstermiştir.

Ascophyllum nodosum, tüketicilere belirli tipte bir prebiyotiğin, yeterli dozda alımında net, belirli ve kolay bir alternatif sunarak lif tüketimini arttırmanın kolay bir yolunu sunmaktadır.
“Bırakın besinleriniz ilacınız, ilacınız besinleriniz olsun.” Bu, Batı Tıbbı’nın Kurucusu Hipokrat tarafından söylendiği bilinen bir cümledir.

“Prebiyotik” kelimesi, kelime haznemize yenice katılmış olmakla birlikte ülkemizde halen bilinmemekte ve tartışılmamaktadır. Tüketildiğinde insanlar tarafından kısa sürede faydası hissedilebilen ve yararlı probiyotik bakteriler için bir besin kaynağıdırlar. Bu, istenen ortamda probiyotik bakterilerin üremesine yardımcı olur, bu da sindirim yolumuzda zararlı mikroorganizmaların üreme şansını azaltır.

Unutulmaması gereken bir şey varsa oda bağışıklık sisteminizin en büyük destekçisinin bağırsak florası oluşudur.

Vervella, 100% kahverengi deniz yosunundan oluşur ve mükemmel bir prebiyotiktir. Bu, ürünün birçok faydasından yalnızca biridir.

Detaylı bilgi için; www.vervella.com

Sevgi ve Saygılarımla,
Sencer Bulut
International Sport Nutritionist & Health Coach