Kahverengi deniz yosunu midedeki aşırı asitlenin absorbe edilmesine yardımcı olur.

Kahverengi yosunlar yetmiş kadar alkalize yosuna eşdeğerdir.

Kahverengi deniz yosunu (Norveç ve İskoçya’nın doğal ortamında, Volkanik bazlı ortamda büyür)

İskoçya ve Norveç denizinden gelen kahverengi deniz yosunlarına hiçbir katkı maddesi eklenmemiştir ve içerisinden hiçbir madde çıkarılmamıştır. Hazırlanmasındaki bütün süreç boyunca, belirli prosedürlere göre ele alınır ve besin öğeleri korunur. Celje Üniversitesinde  Mikrobiyolog olan Goran Dordic, “özüt çıkarma” işleminin patentini almıştır ve bu şekilde işlenen su yosunları, Ljubljana Eczacılık Laboratuvarında hazırlanmaktadır. İnsanlar için takviye edici gıda olarak kapsüller halinde sunulmaktadır.

Su yosunları ile doğal döngüler arttırılır. Herhangi bir kimyasal ürün olmadan sürdürülen doğal işlemler ile ivme yükseltilir; böylelikle de kahverengi deniz yosunları da çalışmaya başlar. Bu teknoloji ile işlenen kahverengi deniz yosunları Norveç Kelbi olarak da adlandırılmaktadır ve diğer türlerden farklı bir çalışma prensibine sahiptir..

Bardaklarla yapılan deneyde, bir bardağa mavi-yeşil su yosunları, diğer bardağa dünyanın en ünlü ve en çok satan su yosunu kapsülü içeriği, üçüncüye de farklı bir marka adıyla satılan kapsüller atıldı. Bunlar ise Hırvatistan’da, İtalya’da, BK’ta, ABD’de ve Arap Dünyasında mevcuttur. Daha sonra birkaç dakika bekledik ve sonucu izledik. Ilk kapsül bardakta  renksizleşir , katı bir şekilde kalır parçalanmaz . İkinci de Su kahverengi olur ve üçüncü de  Norveç yosunu ile, su berraklaşır, yosun  dibe batar ve orada kalır.»Dolayısıyla mide organizmanın zararlı çekirdeklerinden arınmış, gereksiz malzemeler olmadan gerekli makro ve mikro besin maddeleri tedarik edilmiş olur. Burada tüm yosunlar listelenmiştir. Buna ek olarak: Bu dünyanın en iyi araştırılmış yosunudur. Yosunların en besleyici zenginleri olarak, besin maddelerinin daha dengeli bir bileşimine sahip olduğu gösterilmiştir.

Benim teknolojimle, hücre çekirdekleri insanların yanı sıra diğer canlılar ve bitkiler de besin maddelerinin eksiksiz bileşenini alabilsin diye açılırlar.

Alglerin hasat edildiği Lapp denizi Ascophyllum bölgesi korunmaktadır. Yosunlar doğanın kendisi tarafından üretilebileceği kadar hasat edilir. Deniz yosunlarının orta derinliklerinde altmış yıl, karanlıkta altı ay, denizin sıcaklığında çok küçük sıcaklık farklarında yarı ışıkyılı kadar büyür. Ancak, normal olarak alglerin hasat edildiği yerlerde balık tutma, kabuklu avlanma ve yengeçleri yakalama kesinlikle yasaktır. Norveç Hükümeti, yasayla, bu büyük denizaltıyı bir Alana yayılan kıymetli bitkiyi tamamen güvence altına almakla yükümlüdür.

Bir bardak suyla her gün bir kapsül yutun!

Bir tane yeterli mi?

Olur ama büyük bir bardak suyla günde  iki tane alınması önerilir.

İnsanlar su yosunlarını nasıl yiyiyor?

Bunun birkaç nedeni var. Yosun mineralleri vitaminler, enzimler, bensleyici özellikler

…İşlenmiş yiyecekler besleyici açıdan çok fakirdir, bunu biliyoruz. Doğal formlarındaki kahverengi yosunlar doğa dengesi için oldukça gereklidir. Doğada çok fazla değillerdir ancak çok değerlidir..

Bir başka çok önemli özellik de, yosunların vücut tarafından emilmesi ve metallerin atılmasını sağlar. Strontiyumu da 90 oranında önler.

Yosunların üçüncü en önemli özelliği de vücudu alkalize etmesidir; kahverengi deniz yosunu bu anlamda diğer yosun türlerine göre çok daha etkilidir.

Dördüncü en önemli özelliği ise mideye geldiğinde etkileşime geçmesi ve rahatlatmasıdır. Midede petinridesekrat miktarını arttırarak zararlı bileşenleri ve midedeki ürik asiti azaltır.

Beşinci önemli özelliği böbreklerin hızlandırılması ve rahatlatılmasıdır.

Son olarak da yeterli organik iyodin içerdiğinden tiroitlerin dışardan alınanlara göre daha rahat çalışmasını sağlar. Tiroitin rahat çalışması tüm organizmamızı da etkilemektedir.

Yeterli miktarda magnezyum ve kalsiyum kaynağı olarak gelişimimizde önemli rol oynamaktadır. Kolayca emilir. Tüm amino asitler, vitaminler, mineraller gibi içerikler yosunlarda bulunmaktadır ve mümkün olduğunca vücut tarafından kullanılır.

Kimlere tavsiye edilir?

Ameliyat sonrasında yaralara uygulanabilir keza bu doktor kontrolünde olmalıdır.

Yosunların kullanımı oldukça yaygındır. Pek çok hastalık için önleyici niteliktedir. Bunlardan bazıları ise; herpes, tiroit, tüberküloz, adet zorlukları, kanser, prostat, kabızlık, iltihaplanma, bağırsak problemi, ayak problem, enerji eksikliği, selülit, depresyon, iştahsızlık, kalp ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları, yaşlılık, unutkanlık, hücre yenilenmesinin yavaşlaması, cinsel performanssızlık  gibi ciddi sorun teşkil eden rahatsızlıklar için de vücut metabolizmasına destek olur. (Biz kronik bir rahatsızlık halinde tüm Takviye Edici Gıdaların doktor kontrolünde kullanılmasını öneriyoruz!)

Tüm bunlar dolayısıyla …

Kahverengi su yosunu bir SUPER FOOD’dur.

Protein kullanımı ve diğer besinler, karbonhidratlar, tüm B vitaminleri, E vitamin, C vitaminleri ve eser elementler; iyot, sodium, potasyum, bakır, magnezyum, kalsiyum, barium, bromin, krom, lityum, gümüş, stronsiyum, titanium, vanadium, çinko ,

…Dediğim gibi aynı zamanda toksik maddeleri emilmesine yardımcı olur. kahverengi yosunlar hayatın bir parçası ve devamı niteliğinde oluşur.

Başarınız …

Bu işlemlerin hepsinin uzun olduğunu biliyoruz bu yüzden yöntem geliştirdik

Kahverengi yosunlar organizma üretmek için kullanılabilir. Doğrudan yosun yerseniz bu hiçbir şeye yardımcı olmuyor. Biraz vermek tabiki doğru ancak dünyada bunun patenti sadece bizde vardır. Çekirdeği işlemden geçirip açıyoruz. Ve çıkarma işlemi uyguluyoruz…

Slovenya’da yosun ithalatı?

Yosunlar ıslak bir şekilde Norveç’ten yirmi dört saat içerisinde Slovenya’ya getirilir ve burada bizim son dokunuşumuz ile satışa hazırdır.

Şimdi artık küçük miktarlarda ve benim işlemlerimle kurutulmuş formdadır. Çoğu üretici artık bunu kurutulmuş ve tablet şeklinde ya da kapsül şeklinde satın almaktadırlar. İşte ben de bunun hazırlıklarını yapıyorum.

Ya kapsüller iştah açıcı değilse?

Yosunları herhangi bir yiyecek veya içecek içinde kullanabilirsiniz.

Hamile kadınlar?

Hamilelikte tüketilmesi önerilen kahverengi yosunlar besleyici açıdan hamile kadınlar için kesinlikle önerilmektedir.  Doktor kontrolünde tüketilmesi kanunen zorunludur.

doğanın bir armağanı, zehir yok, zehirli hiç bir bileşen yok. Hatta bir şeyden fazla bulunsa içerisinde vücut bunu da atacaktı.

Ve çocuklar?

Tabiki yiyebilirler ancak onlar yosunları kapsül halinde pek sevmezler. Kapsülü açın ve yosunu bir yiyeceğin içine boşaltın. Bu süt yogurt gibi bir gıda olabilir. Ekmeğin üzerine de sürülebilir ya da top şekline getirilebilir. Suda da çözünebilir; yetişkinler de böyle yapabilirler.

Yosun yediğinizde ne hissediyorsunuz?

Ne kadar güçlü bir enerji takviyesi. Maraton koşan atletler dahi bunu kullanıluyor. Yosunlar vücudu dengeler, temizler, toksiklerden arındırır ve güçlendirir. Özellikle karaciğeri. Birkaç güç içerisinde cildinizin güzelliğini farkedeceksiniz. Bir ay sonra da asıl sonuçları almaya başlayacaksınız. Sonra bakım kapsülüne geçiyoruz ki bu da günde iki kapsül. Önce tabiki elde etmek istediğimiz sonucu elde edene kadar daha fazla alıyoruz. Hastalıklı bir organizma düzgünce kontrol edildiğinde daha iyi bir duruma geçer ve erkeksel durumları da tedavi eder…

Yosun alkole de çok çabuk etki eder ve akşamdan kalma halini engeller. Yorgunluğu çabucak geçirir. Güven duygusu da verir. Zaten midede de petintridesetkrat seviyesinde patlatma yaşatır. Sindiriminizi de bir o kadar hızlandırır.

İlaçlarla yer değişimi?

Başlangıçta kesinlikle değil. Öncelikle organizmanızın durumuna ve doktorla görüşülerek gıda takviyesi olarak almanızı tavsiye ediyoruz. Bazı ilaçları tamamen bırakmanız da mümkündür. Ancak karar hala doktorun ellerindedir

Yazının Tamamına Ulaşmak İçin Tıklayınız >