Ascophyllum Nodosum, sağlığın korunmasına yardımcı olan birçok besin kaynağının deposudur. Vücudunuzun ihtiyacı olan iyot, kalsiyum, potasyum, demir ve magnezyum içeren bu okyanus sebzesi 11’den fazla vitamin, 20 amino asit ile sizi destekler!
Ascophyllum Nodosum’un sağlığa faydalarına bir bakalım:

  • Diyetlerinizde yağ yakımının artmasına,
  • Vücudun bağışıklığını artırmaya,
  • Toksinlere ve radyoaktif elementlere karşı direnmeye,
  • Tiroit bezinin doğru çalışmasına,
  • Metabolizmanın doğal bir yolla korunmasına,
  • Düşük tuz diyetinden dolayı önemli minerallerin eksikliğine,
  • Kalsiyum içeriğiyle kemikleri güçlendirmeye,

yardımcı olur!

Vervella, bilimsel adı Ascophyllum Nodosum olan kahverengi deniz yosunudur. Bu okyanus sebzesinin besin değerleri diğer deniz yosunlarına göre daha yüksektir.
Potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum, sodyum, manganez, çinko, demir gibi mineraller içerir.

Ascophyllum Nodosum’un zengin iyot içeriği, tiroidin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olduğu anlamına gelir. Tiroit hormonlarının ve iyotun, üreme işlevlerine ve metabolik hız gibi fizyolojik sağlık fonksiyonlarına destek olduğu bilinir.

Ascophyllum Nodosum K vitamini, folik asit, niasin gibi önemli vitaminler içerir. K vitamini, beynin ve kalbin sağlıklı kalmasını sağlar ve damarlarda kan pıhtılaşmasını engeller. Folik asit, hücre bölünmesine ve büyümesine yardımcı olur ve kırmızı kan hücrelerinin üretilmesine yardım eder.

Ascophyllum Nodosum vücudu Strontium-90 gibi radyoaktif elementlere karşı korunmasına yardımcı olur. Ayrıca vücudun arınmasına ve baryum, kadmiyum ve plütonyum gibi ağır metallerin atılmasına katkıda bulunur.

Özellikle bacaklarda ödemi azaltır ve idrarı sıklaştırır. Bu okyanıs sebzesi ayrıca vücutta virüslerle savaşmak için pH seviyesinin yükseltilmesine destek olurken, Ascophyllum Nodosum’daki kalsiyum seviyesi, osteoporoz riskini azaltıp kemik ve kasları kuvvetlendirecek kadar yüksektir.

Detaylı bilgi için; www.vervella.com

Sevgi ve Sağlıkla Kalın,
Sencer Bulut
International Sport Nutritionist & Health Coach