Danışan Yorumları

Vural Utni

 


Yemek yeme düzenimi değiştirdikten sonra, metabolizmamın alıştığı düzeni değiştirmeme çok yardımcı oldu. Normal şartlarda bu tür bir geçişi kolaylıkla yapacağımı düşünmüyordum. Ayrıca şaşırtıcı bir şekilde, alerjik durumlarım ve şişkinliklerim düzeldi. Hissettiğim rahat bir sindirim ve açlık hissimin tavan yapmaması.

Arsun Uysal

25 Mayısta başladı herşey…
Önceden tanıştığım değerli arkadaşım Sencer Bulut bana ziyarete gelmişti. Baya bi kilo vermişti.. Beslenme uzmanı olduğunu bildiğim için sırrını sordum. 110 kiloydum. Bana kısaca ” bildiğin bilmediğin her şeyi unut. Ben de unuttum doğru olan bu anlatacaklarım” dedi. Birçok tıbbi ve bilimsel tabirlerle anlattı. Ama anladığım kadarı 1. vücudunun asla şekere ihtiyacı yok ve hatta zararı var. Bildiğin zehir. 2. iyi ve kötü karbonhidrat yok karbonhidrat var ve bunlarda zararlı ve hiç ihtiyacın yok. 3. çok öğüme ihtiyacın yok 2 öğün fazla bile. Tanıdığım süre boyunca hep spor yapan, iri bir adam olan Sencer in Fit Plus olması bi şevk verdi bana… Ne yapmam gerek dediğimde bana bir takım testler yaptırıp gelmemi söyledi. İş yoğunluğu tembellik vs. sebeplerden yaptırmadım ama mantık aklıma yattı. O gün son şekerimi ve çikolatamı yedim…. 26 Mayıs itibarıyla şekeri hayatımdan çıkardım. Çok eski bir dostumdan ayrılmışım gibi geldi önce ama sonra şekerin bana enerji vermediğini enerjimin zaten içimde olduğunu anladım. Şeker üstelik kilo da yapıyor daha da miskinleştiriyordu. 21 gün sonunda şekersiz yaşama alışmıştım. Şeker derken; sofra şekeri, çay şekeri, akide şekeri, çikolata, bisküvi, sütlaç, tiramisu aklınıza ne gelirse ağzına tatlı gelen ne varsa ve 7 kiloyu 21 gün sonra hayatımdan çıkarmış oldum. 21. günden sonra (Bir alışkanlık 21 günde bitermiş mantığından yola çıkarak) karbonhidratları da tüketmeyi kestim. Gururla söylüyorum 7 yıldan sonra ilk defa iki basamaklı sayılara düştüm. Aslında başlama amacım kilo vermek değildi. Sağlıklı beslenmekti. 26 Mayıstan beri 16-17 saat aç 7-8 saat tokum. Aslında eskiden açlık dediğim his açlık değilmiş oburlukmuş. son 1 haftadır 4-6 saat yemek ihtiyacımı gideriyorum. Yani ilk ve son yemeğim arasında 4-6 saat var. ​İnsanların ne kadar az yiyecek ile yaşayabildiğini anlasanız şaşarsınız. Metabolizmam artık çok yemeği, şekeri, karbonhidratı kaldırmıyor. Bir gün 2 parça çikolata yedim midem rahatsız oldu. Buna rağmen artık çok daha enerjiğim. İlk başlardaki konsantrasyon bozukluğum da kalmadı. ​İnsanlar bendeki farklılığın farkındalar. Moralim ve şevkim katlanarak yükseliyor.​ Birçok yemeğin tadını daha net algılıyorum. Balık sevmeyen birisi olarak balık yemekten bile zevk alır hale geldim. Yemek yeme alışkanlığım iyi yönde değişti. Artık biyolojik saatim ile yemek yiyor az bir gıda ile günümü geçirebiliyorum. Yemek için yaşamıyorum yaşamak için yiyorum. Bu arada hiç spor da yapmadım. Ama kesin başlayacağım çünkü spor artık zor gelmiyor. Üşenmiyorum hiç bir şey yaparken. Haliyle glutensiz yaşama da başladım.

Bu sistemde hiç liste yok, yemiyeceğin 2 gurup var​ birde yiyeceğin saatler. Bu mantığı çözüp anladığında sağlıklı yaşam garanti. Şeker insülin dengesi garanti fazla kilolarının kaybı bonus. Sadece yeme alışkanlıklarının değişimi… Çok yemek yiyemiyorsunuz bile. 18 saat aç kalacağımı bile bile sofradan bir tek salata yeyip kalkabilmek çok kolay.

Sencer’ cim…. Aslında anlatacak çok şey var çok. Daha 6. haftamda bu kadar değişiklikler varken 6. ayımda ne olurum Allah bilir. O zaman daha geniş bir yorum yaparım herhalde…

Tan Erim

Kesinlikle beslenme konusunu kendisinden öğrendim.
10 kiloyu çok kısa bir sürede verdim.
Göbeğim artık yok.
Az uyku yetiyor.
Hafızam geri geldi.
İnsülin direnci tamamen iyileşti.
Yorgunluk hissi artık yok.
Sanıyorum çok daha uzun ve saglıklı bir yaşam kazandım.

Teşekkürler Sencer Bulut!

Burak Akın

10 yıla yakın profesyonel basketbol geçmişi olan bir birey olarak vücut kompozisyonu değişikliğim neredeyse son 6 ayda tamamen Sencer hocam sayesinde değişti diyebilirim. Çünkü yıllarca çok iyi antrenman modelleri çok farklı sistemler yaptık fakat işin bu kadar beslenme ile alakalı olduğunu kimse bizlere bahsetmemişti, ne yazıkki yıllar boyunca çok yanlış beslenme diyetlerini bilmeden sanki doğruymuş gibi uyguladık.

Yıllarca meyvenin ve tahıl ürünlerinin sağlıklıymış gibi bizlere anlatıp yedirdiler bizlerde yemiş bulunduk. Fakat Sencer hocam ile alışılmışın dışına çıkıp karbonhidratı 50 gr. ın altına sokup daha kaliteli doymuş yağları biraz daha arttırdıktan sonra yani low carb high fat modelli bir beslenme modeline geçiş yaptıktan sonra bel çevresinde inanılmaz bir azalma gözlemledim ve aynı zamanda kendi ağırlık antremanımda kilolarımda artış olurken herhangi bir düşüş yaşamamam beni şaşırtıcı bir şekilde mutlu etti herşey için ve beslenmedeki yeni bilimsel bilgilerle bizi aydınlattığı için Sencer hocama teşekkür ediyorum.

Melodi Türkili

Kendimi daha önce hiç hissetmediğim kadar sağlıklı hissettim. Yorulmadan zorlanmadan kilo vermenin yanında, günlük enerjim oldukça yükseldi. Akşamüstü kan şekerimin sürekli düşmesi, sabahları zor kalkma gibi sorunlarım ortadan kayboldu. Gün içinde çok daha dinç hissetmeye başladım.

Yaşam alışkanlıklarım değişti, bu hayatımdaki birçok şeyi pozitif etkiledi. Sencer Bulut’a çok teşekkürler…

Fatma Fırat

Karbonhidrat ve şekeri hayatımdan çıkararak aç kalmadan çok kolay bir şekilde kilo verdim. Açlık krizleri, yorgunluk, şekerli beslenme sonrası enerji düşüklüğü gibi şeyler tamamen bitti.

Temiz ve sağlıklı yiyerek açlık hissetmeden fazla kilolardan hızlı bir şekilde kurtuldum.

Daha dinç , daha enerjik ve daha sağlıklı hissediyorum

Murat Özgenler

Sencer Bulut öncesi, çay’a, kahveye 3 şeker atardım. Kahvaltı da çikolata eksik olmazdı. Öğle yemeyi yemezsem açlık başıma vururdu. Akşam yemeklerim pilav, makarna, kızartma türü şeylerdi. Tabi ki bunlar ile beraber kilo kaçınılmazdı.

Bir gün bana dedi ki bunları bırak, spor yap ve düzenli beslen…

İmkansızı istedi ama güvendiğim için bir günde şekeri bıraktım, kahvaltı tamamen sağlıklı beslenme ve ekmek sıfır. Öğlen yemeği artık tarihe gömüldü. Akşam yemeği ise sebze ve et türü. Ekmek yine sıfır. Ve sonra yürüyüş.

Bunların hepsi 3 ayda ve sonuç 14 kilo… Teşekkürler…

Suat Hakan Şentürk

15 Gün oldu 5 kilo verdim. Hemde klasik bir diyet yapmayıp beslenme alışkanlığını değiştirerek süper çok teşekkür ederim.
Gördüm ki… doğru bildiğim yanlış çok çok fazla.

Hakan İpekçiler

 


Spor salonununda çalıştığım eğitmenin tavsiyesi ile Sencer Bulut ile yaklaşık 5 hafta önce tanıştım. Hayatım boyunca hiç diyetisyene gitmedim herhangi bir diyette yapmadım. Sencer Bulut’un bana anlattığı beslenme önerileri çok bilimsel geldi ve kafama yattı. Keyifle ve yoğun spor yaparak geçirdiğim günlerimde herhangi bir açlık ta hissetmeden çok hızlı bir şekilde kilo verdiğimi itiraf etmeliyim. Bu çok motive edici bir süreç oldu benim için. Ayrıca spor eğitmenim ve Sencer Bulut ile birlikte birlikte çalışmakta konuyu tamamen profesyonel boyutlarda ele aldığının bir göstergesi. Günün sonunda 7 kiloyu sağlıklı bir şekilde verdim ki amacım kilo vermek değil forma girmekti. Tüm desteklerinden ötürü kendisine teşekkür ederim.

 

Tufan Mahmutçebi

 


15 yıllık dostum Sencer BULUT’un yönlendirmesiyle doğru bildiğimiz yanlışları düzeltme fırsatı buldum. Yoğun çalışma temposu ve sağlıklı beslenmeye fırsat bulamadığımız yaşantımızda , ufak değişiklikler güzel sonuçlar kazandırdı. Hayatımızı disipline etmek hiç zor birşey değil, yeterki hedefimiz doğrultusunda kararlı olalım. Akşam erken (21:30-22:00) yatıp verimli bir uyku çektiğimizde , vücudun sabah erkenden kalktığını fark edebiliyorum (6:00-6:30). İdman ve peşine karbonhidratsız bir kahvaltı gün içinde enerjimin düşük olacağını düşünürdüm. 1 ay boyunca haftada 4-5 gün bu tempoda devam ettim. Tek kaybımın 82kg dan 78kg a düşüp %13.2 den %12 yağ oranına gerilemem oldu. Yeterli beslenme adale kaybına sebep olmazken, tüketmediğim karbonhidrat ve şekerinde enerjimde bir eksilme hissettirmedi.

 

Aylin Şahin

 


Büyük uğraşlarıma karşın kilo verme konusunda bir türlü yol alamıyordum ancak Sencer Beyin desteği ve yapabilirsin değil yapabiliriz motivasyonu ile uyguladığı proğram ile bir ayda 7 kilo verdim.5 senedir veremediğim Doğum kilolarından kurtuldum.

 

Mahmut Başak

 


Sencer Bey,

Size çok teşekkür ederim. 4. haftamızın içerisinde olmamıza rağmen, kan tahlilimdeki bir çok olumsuzlukla başladık bu programa. Fakar bugün aldığım tahlil sonuçlarında çok ciddi iyileşmeler olduğunu gördüm. Buna ek olarak verdiğimiz 8 kilonun da verdiği mutluluğu anlatamam.

Desteğiniz, inancınız ve ilginize çok teşekkür ederim.

 

Cahit Akbey

 


30 günde sağlıklı bir sekilde kilo verdim bütün hayatım değişti çok mutluyum Sencer BULUT hocama çok teşekkürler.

 

Makbule Sıtare Akbaş

 


Merhabalar ben 29 yaşındayım ve oyuncuyum .Fanus adlı bir sinema filmi için kilo vermem gerekiyor. Bu sürece 58.1 ile başladık boyum 1.73 cm yolculuğumuza şu anda 54.6 ile devam ediyoruz . Film de çok zayıf birini oynamam gerekiyor ve benim için en önemlisi bunu psikolojime ve bedenime zarar vermeden yapmaktı. Bu konuda kendimi tamamen güvende hissettirdiği için her sorduğum soruya gece gündüz üşenmeden cevap verdiği için ve beni daha fazlasını yapabileceğime inandırdığı için Sencer Bey’e teşekkürlerimi sunmak isterim. Bir şeye inanmak başka ,kendini zorlamak başka . Ben şuan inandığım gibi besleniyorum ve bu bedenen de ruhen de bana iyi geliyor. Eğer nasıl yapacağım diyorsanız 🙂 bedeninize ve ruhunuza olan sevginiz size ışık olacaktır. Kendinden umudunu ve sevgisini esirgemeyen herkese sevgilerimle . Sencer Bey’ e teşekkürlerimle…

 

Hilmican Varol

 


Bir antrenman bilimci ve eski milli bir yüzücü olarak dengeli ve düzenli beslenme spor hayatımın bir parçasıydı. Bu güne kadar farklı branşlardaki elliden fazla milli sporcunun kondisyonerliğini yapmış biri olarak bir çok beslenme uzmanı ile birlikte çalışabilme imkanım oldu. Ama her seferinde kafamda bir soru işaretim oldu.Fikir ayrılıkları yaşadım.Taki Sencer hocam ile güncel bilimsel bilgileri öğrenip Low Carb High Fat beslenme modeli ile tanışıncaya kadar.Bu güne kadar ne kadar çok doğru bildiğimiz yanlışlarımız varmış.Teşekkürler Sencer Bulut!

 

Serap Sağlam

Merhaba Sencer Bulut’la çalışmaya başlayalı iki ay oldu.İnsülin direncim ve aşırı kilom vardı.Sencer beye ilk geldiğimde kan değerlerim çok kötü durumdaydı şiddetli baş ağrısı ve mide bulantısı yaşıyordum insülin direncim yüksek şekere dönüşmek üzereydi.Çok uzun süre diyet yapıp üstüne kilo almıştım ve moralim çok bozuktu diyetisyenlere inancım kalmamıştı. Danışanınaa yaklaşımı ilgisi ve hissettirdiği güven duygusuyla müthiş bir insan.Senelerce uğraşıp başaramadığım her şeyi onunla başardım.İki Ayda kan değerlerim çok düzeldi endokrin doktorum bile çok şaşırdı.Sadece kilo vermedim sağlığımada kavuştum bütün şikayetlerim bitti.Proğramı uygularken hiç bir zorlukta yaşamadım.Günlük yaşantımda da çok rahat uygulayabiliyorum.İyiki Sencer beyle karşılaşmışım hayatımı değiştirdi ve sağlığıma kavuşturduğu için ona çok müteşekkirim.Onunla çalışmaya devam edip hayalimdeki kilo ineceğime inanıyorum çok teşekkür ederim.

Kubilay Sezer

Tanıstıgımda net 96.5 kg idim… Hep beraber günlük rutinimi inceliyerek, olması gereken ve olmaması gerekenler noktasında bir rapor cıkardık. Bölece yürümeye başlıyan çalışmamızda günlük ve ögün bazında whatsup sosyal medya aracı üzerinden anlık görüsme ile tüm öğünleri kontrol altına aldık. Bu sekilde en zor olan cehennem haftasını kazasız atlattıktan sonra , rutine döndük. İlk haftadan sonra vucut giderek rutine alıstı ve aclık yada seker krizleri de kontrol altına alınmıs oldu. Günlük Sportif faaliyetler ile pekisen calısmamız; meyvesini verdi. 1.5 aylık sürede 81.7 kg seviyesine kontrollu bir sekilde düsme sagladım. Dönem dönem vucut kendi kendine kontrol noktaları olusturarak duraksamalar olusturdu. Ancak bunlar gecici duraksamalar oldu. Kilo kaybı sorunsuz sekilde devam etti. Halen hedef kilom olan 70 icin çalışmamıza devam ediyoruz..

Gonca Alp

Sencer Bulut ile günde 6ogun beslenme düzenini bir dietisyen takibinde uyguladığım ve doğum sonrası eski kiloma dönemediğim bir dönemde tanıştık. Sencer beslenme düzeninin ötesinde tüm gıda,saglık sektörüne bakışımı değiştirdi.Sindirim sistemim düzeldi,bağısıklık sistemim güçlendi,performansım arttı,uyku kalitem arttı. Beslenme,spor bilgisinin ötesinde tüm dünya beslenme sektörü hakkındaki bilgisi,data analizi,yakın takibi,kilo vermenin cok ötesinde danışanını güncel tutuyor ve bence çok önemli.Klasik bir uzman ve beslenme koçlarından çok farklı..Ben dogum öncesi kilomun da öncesine Sencer ile inebildim ve en önemlisi kendi sistemimi kurmamı ögretti,vucudumu tanıdım. Bilgisine,deneyimine çok güveniyorum.

Saadet Arıdağ

Sencer Bulut ile 20 Mart 2018’de çalışmaya başladık, o gün tam 75kg idim.
Sencer, bana uyguladığı “Low Carb High Fat” beslenme yönteminin temel prensiblerini anlattı.
Anlattıklarını kendisinin de uyguluyor olması ve çok iyi netice alması, benim de LCHF yöntemini önyargısız uygulamamı sağladı. Düzenli takibi ve takıldığımız yerlerdeki majör dokunuşları ile 2 ay sonunda 64 kg’ya indim. Kg kaybından daha önemlisi tüm kötü beslenme alışkanlıklarımı aramamam ve bırakmam oldu.

Herhangi bir tür şeker yemeden yaşamımı devam ettirebiliyor, sabahları çok zinde ve erken kalkabiliyorum. Spor yaparken çok çok daha rahatım ve hepsinin yansıması daha MUTLUYUM…

Gaye Aladağ

Sencer Bulut ile 2 aydır çalışmaktayım ve bu yaz tatile gitmeden önce doktorum kan tahlili istemişti. Sonuçlar çok güzel çıktı! Çok teşekkür ederim. Şeker, kolesterol ve tiroit problemlerimden büyük olçüde kurtulduğumu düşünüyorum.